Аэрозоль Серетид Эвохалер 125 мкг 120 доз содержится такой активный компонент как сальметерол (сальметерол ксифоата), а также флютиказон пропионата и вспомогательные вещества. Продается Серетид Эвохалер в Киеве и остальных городах Украины в алюминиевых баллончиках по 120 доз с дозирующим клапаном. В картонной упаковке вмещается баллончик с распылителем и защитным колпачком и инструкция по эксплуатации препарата.
Регулярное лечение бронхиальной астмы у пациентов, которым показана комбинированная терапия b 2агонистом длительного действия и ингаляционных кортикостероидов:
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
СЕРЕТИД™ ЕВОХАЛЕР™
(SERETIDEOEVOHALER™)
Склад:
діючі речовини: сальметерол (у формі сальметеролу ксинaфоату), флютиказону пропіонат;
1 доза препарату містить 25 мкг сальметеролу (у формі сальметеролу ксинaфоату) та 50 мкг або 125 мкг, або 250 мкг флютиказону пропіонату;
допоміжна речовина: HFA 134a.
Лікарська форма. Аерозоль для інгаляцій дозований.
Фармакотерапевтична група.
Протиастматичні засоби. Адренергічні препарати для інгаляційного застосування. Адренергічні засоби у комбінації з іншими протиастматичними засобами. Код АТС R03A К06.
Клінічні характеристики.
Показання.
Регулярне лікування бронхіальної астми у пацієнтів, яким показана комбінована терапія b 2 -агоністів тривалої дії та інгаляційних кортикостероїдів:
– пацієнтів з незадовільним контролем бронхіальної астми на фоні терапії інгаляційними кортикостероїдами та b 2 -агоністами короткої дії за вимогою або
– пацієнтів з адекватним контролем бронхіальної астми на фоні терапії інгаляційними кортикостероїдами та b 2 -агоністами тривалої дії у різних інгаляторах.
Протипоказання.
Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату.
Спосіб застосування та дози.
Серетид Евохалер призначений лише для інгаляційного застосування.
Пацієнтам сліді усвідомлювати, що Серетид Евохалер необхідно застосовувати регулярно, навіть у період відсутності нападів астми.
Пацієнтам слід регулярно проходити медичне обстеження для того, щоб підібрана для них доза залишалася оптимально ефективною, змінювати яку може лише лікар. Дозу препарату слід титрувати до мінімально ефективної, що забезпечує контроль за симптомами захворювання. Якщо такий ефективний контроль досягається на фоні мінімально ефективної дози препарату при застосуванні її 2 рази на день, наступним кроком може бути переведення хворого на застосування одного інгаляційного кортикостероїда. Як альтернатива для лікування пацієнтів, яким необхідно застосовувати b 2 -агоністи тривалої дії, дозу Серетиду можна зменшувати до приймання 1 раз на день, якщо, на думку лікаря, буле адекватно підтримуватись контроль за симптомами захворювання. Якщо у пацієнта в анамнезі нічні напади астми, цю одноразову дозу слід застосовувати перед сном, якщо в анамнезі головним чином симптоми виникають вдень, дозу застосовують вранці.
Кількість флютиказону пропіонату в обраній формі Серетиду Евохалеру має відповідати тяжкості захворювання. Примітка: Серетид у дозі 25 мкг/50 мкг не є прийнятним для лікування дорослих та дітей з тяжкою астмою. Слід мати на увазі, що флютиказану пропіонат при лікування хворих на бронхіальну астму є ефективним у дозі, що відповідає половині добової дози інших інгаляційних кортикостероїдів. Наприклад, 100 мкг флютиказону пропіонату приблизно еквівалентні 200 мкг беклометазону діпропіонату (що містить фреони) або будезоніду.
Рекомендовані дози.
Дорослі та діти віком від 12 років:
– 2 інгаляції 25 мкг сальметеролу/50 мкг флютиказону пропіонату двічі на добу;
– або 2 інгаляції 25 мкг сальметеролу/125 мкг флютиказону пропіонату двічі на добу;
– або 2 інгаляції 25 мкг сальметеролу/250 мкг флютиказону пропіонату двічі на добу.
Для лікування дорослих та підлітків з помірною персистуючою астмою (щодобове виникнення симптомів, щодобове застосування засобів для швидкого полегшення та від помірного до тяжкого ступеня обмеження об’єму повітря) Серетид Евохалер можна застосовувати у якості стартової підтримуючої терапії, якщо необхідно досягти швидкого контролю за симптомами захворювання. У таких випадках препарат рекомендується застосовувати у стартовій дозі: 2 інгаляції 25 мкг сальметеролу/50 мкг флютиказону пропіонату двічі на добу. Після досягнення контролю за симптомами астми терапію слід переглянути та вирішити питання про переведення хворого на лікування інгаляційним кортикостероїдом самостійно. Оскільки лікування хворого переглядається слід регулярно проводити оцінку функціонального стану.
У разі відсутності одного або двох критеріїв тяжкості чіткої переваги застосування Серетиду Евохалеру порівняно з самостійним застосуванням інгаляційного флютиказону пропіонату у якості стартової підтримуючої терапії не було показано. Загалом інгаляційні кортикостероїди залишаються препаратами першої лінії для лікування більшості пацієнтів. Серетид не призначають для початкового лікування легкої астми. Серетид у дозі 25 мкг/50 мкг не є прийнятним для лікування дорослих та дітей з тяжкою астмою, для лікування пацієнтів з тяжкою астмою рекомендується спочатку встановити відповідну дозу інгаляційного кортикостероїду перед застосуванням будь-якої фіксованої комбінації.
Діти віком 4-12 років: дві інгаляції 25 мкг сальметеролу/50 мкг флютиказону пропіонату двічі на добу.
Максимальна добова доза флютиказону пропіонату у складі Серетиду складає 100 мкг двічі на добу.
Немає даних щодо застосування Серетиду Евохалеру у дітей віком до 4 років.
Окремі групи пацієнтів : немає потреби коригувати дозу у пацієнтів літнього віку та у хворих з патологією нирок або печінки.
Інструкція для користування інгалятором
Перевірка інгалятора.
Перед першим застосуванням інгалятора або після перерви у користуванні більше 1 тижня зняти ковпачок мундштука, злегка натискуючи на нього з боків, добре струсити інгалятор та зробіть 1 розпилення у повітря, щоб переконатися у його правильній роботі.
Користування інгалятором
1. Зняти ковпачок мундштука, злегка натискуючи на нього з боків.
2. Переконатися, що всередені та ззовні інгалятора, включаючи мундштук, немає сторонніх предметів.
3. Старанно струсити інгалятор, щоб будь-який сторонній предмет видалити з інгалятора і для того, щоб вміст інгалятора був рівномірно змішаний.
4. Взяти інгалятор у руку вертикально між великим та іншими пальцями, причому великий палець має бути на корпусі інгалятора нижче мундштука.
5. Зробити максимально глибокий видих, потім взяти мундштук у рот між зубами і охопити його губами, не прикушуючи.
6. Роблячи вдих через рот, натиснути на верхівку інгалятора, щоб виконати розпилення сальметеролу, при цьому продовжувати повільно і глибоко вдихати. 1 натискання на верхівку інгалятора відповідає 1 дозі.
7. Затримати дихання, витягнути інгалятор з рота і зняти палець з верхівки інгалятора. Продовжувати затримувати дихання стільки, скільки це можливо.
8. Якщо необхідно виконати подальші розпилення, зачекати приблизно 30 секунд, тримаючи інгалятор вертикально. Після цього виконати дії, описані у пунктах 3-7.
9. Згодом прополоскати рот водою та сплюнити її.
10. Насадити ковпачок мундштука на місце шляхом натискання та клацання у необхідному напрямку.
ВАЖЛИВО:
виконувати дії, описані у пунктах 5, 6 і 7, не поспішаючи. Перед самим розпиленням вдихати треба якомога повільніше. Перші кілька разів слід потренуватися перед дзеркалом. Якщо біля верхівки інгалятора або з боків рота з’явиться «хмарка», необхідно розпочати процедуру знову з пункту 2.
Якщо лікар дав інші інструкції для користування інгалятором, слід виконувати їх, а також звертатися за порадою при виникненні будь-яких труднощів.
Діти: може виникнути необхідність у тому, щоб інгаляції дітям проводили дорослі. Попросити дитину видихнути і виконувати розпилення одразу після того, як вона почне вдих. Рекомендується освоювати техніку разом. Старші діти або ослаблені дорослі можуть тримати інгалятор обома руками. Слід покласти обидва вказівні пальці на верхівку інгалятора, а обидва великі пальці – на основу нижче мундштука.
Чищення
Інгалятор слід чистити не рідше 1 разу на тиждень.
1. Зняти ковпачок мундштука.
2. Не виймати металевий балон з пластикового футляра.
3. Протерти зовнішню та внутрішню поверхню ковпачка мундштука та пластиковий футляр сухою серветкою.
4. Помістити ковпачок мундштука на місце.
НЕ КЛАСТИ МЕТАЛЕВИЙ БАЛОН У ВОДУ.
Побічні реакції.
Оскільки Серетид Евохалер містить сальметерол та флютиказону пропіонат, можна очікувати побічних реакцій типів та ступеня тяжкості, характерних для кожного компонента. Додаткові побічні ефекти при одночасному застосуванні двох компонентів не спостерігаються.
Побічні дії, що спричиняються застосуванням сальметеролу/флютиказону пропіонату, наведені нижче та класифіковані за органами та системами та за частотою виникнення. Частота визначена як: дуже часто (? 1/10), часто (? 1/100 та < 1/10), нечасто ?1/1000 та < 1/100).
Органи та системи | Побічна дія | Частота |
Інфекції та інвазії | Кандидоз рота і горла Пневмонія Бронхіти | Часто Часто Часто |
Порушення з боку імунної системи | Реакції гіперчутливості: шкірні реакції гіперчутливості, висипання, ангіоневротичний набряк (головним чином обличчя та ротоголотки), респіраторні симптоми (задишка та/або бронхоспазм), анафілактичні реакції, включаючи анафілактичний шок | Нечасто Дуже рідко |
Порушення з боку ендокринної системи | Синдром Кушинга, кушингоїдні симптоми, пригнічення функції надниркових залоз, затримка росту у дітей та підлітків, зниження мінералізації кісток | Дуже рідко |
Метаболізм та порушення травлення | Гіпокаліємія Гіперглікемія | Часто Дуже рідко |
Порушення з боку шлунково-кишкової системи | Диспепсія, нудота | Дуже рідко |
Психічні порушення | Нервозність Безсоння Неспокій, порушення сну та зміни поведінки, включаючи гіперактивність та збудження (переважно у дітей). | Нечасто Рідко Дуже рідко |
Порушення з боку нервової системи | Головний біль Тремор | Дуже часто Часто |
Порушення з боку органа зору | Катаракта, глаукома | Дуже рідко |
Порушення з боку серця | Посиленне серцебиття Тахікардія Серцева аритмія (включаючи фібриляцію передсердь, суправентрикулярну тахікардію та екстрасистолію). | Часто Нечасто Дуже рідко |
Порушення з боку органів дихання | Назофарингіт Подразнення горла Захриплість голосу/дисфонія Синусит Пародоксальний бронхоспазм | Дуже часто Часто Часто Часто Дуже рідко |
Порушення з боку шкіри та підшкірної тканини | Контузії | Часто |
Порушення з боку скелетно-м’язової системи та сполучних тканин | М’язові спазми Травматичні переломи Артралгії Міалгії | Часто Часто Дуже рідко Дуже рідко |
Загальні порушення | Неспецифічний біль у грудях | Дуже рідко |
Опис деяких побічних дій
Повідомлялося про фармакологічні побічні ефекти лікування ? 2 -агоністами, такі як тремор, суб’єктивне відчуття серцебиття, головний біль, проте вони звичайно минучі і зменшуються при регулярному застосуванні.
Завдяки вмісну флютиказону пропіонату у складі препарату у деяких пацієнтів спостерігаються захриплість голосу та кандидоз рота і горла. Частота проявів захриплості та кандидозу може бути зменшена полосканням рота та горла водою після застосування інгалятора. Симптоматичний кандидоз можна лікувати місцевими протигрибковими препаратами, не припиняючи при цьому застосування Серетиду Евохалера.
Пацієнти дитячого віку
У дітей та підлітків можливі системні ефекти включаючи синдром Кушинга, кушингоїдні ознаки, пригнічення надниркових залоз, затримку росту. У дітей може також виникати тривога, порушення сну та зміни поведінки, включаючи гіперактивність та збудження.
Передозування.
Дані з передозування обох діючих речовин наводяться нижче.
Ознаками і симптомами, які можна очікувати при передозуванні сальметеролу, є тремор, головний біль, тахікардія. Оптимальними антидотами є кардіоселективні ?-блокатори, які слід застосовувати з обережністю пацієнтам з бронхоспазмом в анамнезі. Якщо лікування Серетидом необхідно припинити у результаті передозування b 2 -агоніста, що входить до складу препарату, слід призначити відповідну замісну стероїдну терапію. Додатково може виникнути гіпокаліємія, тому слід зважити на необхідність замісної терапії калієм.
Інгаляція флютиказону пропіонату у дозах, що перевищують рекомендовані, може спричиняти тимчасову супресію функції надниркових залоз. Це не потребує невідкладних заходів, оскільки функція надниркових залоз відновлюється через кілька днів, що може бути перевірено визначенням кортизолу у плазмі крові.
При хронічному передозуванні інгаляційного флютиказону пропіонату є ризик виникнення супресії функції надниркових залоз (див. розділ «Особливості застосування»).
Рекомендується проводити контроль резервної функції кори надниркових залоз. У випадку передозування флютиказону пропіонату при застосуванні Серетиду Евохалеру, терапію можна продовжувати у відповідних дозах, що забезпечують контроль симптомів.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Досвід застосування сальметеролу ксинафоату та флютиказону пропіонату у період вагітності та годування груддю у людей недостатній для того, щоб оцінити можливий шкідливий вплив. У дослідах на тваринах після застосування b 2 -агоніста і глюкокортикостероїду виникали ембріональні порушення.
Призначення Серетиду Евохалеру під час вагітності доцільне лише у випадках, коли очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для плода. Для лікування вагітних призначають найнижчі ефективні дози флютиказону пропіонату для підтримки адекватного контролю за симптомами астми.
Даних щодо концентрації препарату у грудному молоці людини немає. Сальметерол і флютиказону пропіонат екскретуються у грудне молоко щурів. Призначення Серетиду Евохалеру під час годування груддю доцільне лише у випадках, коли очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для дитини.
Діти.
Недостатність клінічних даних застосування Серетиду Евохалеру для лікування дітей віком до
4 років не дозволяє призначати препарат хворим цієї вікової групи.
Особливості застосування.
Лікування оборотних обструктивних захворювань дихальних шляхів слід проводити за послідовною програмою, стан пацієнта необхідно регулярно конролювати як клінічно, так і шляхом визначення показників функції зовнішнього дихання.
Серетид Евохалер не є препаратом для усунення гострих симптомів, при яких потрібне застосування швидко- та короткодіючих бронходилататорів (наприклад, сальбутамолу). Слід порадити пацієнту завжди мати при собі препарат для полегшення симптомів.
Не слід розпочинати лікування Серетидом Евохалером пацієнтів під час загострення захворювання, у разі суттєвого або гострого погіршення стану хворого та перебігу хвороби.
Під час лікування Серетидом Евохалером можуть виникати серйозні астмозалежні побічні дії та загострення. Пацієнтам слід порадити продовжувати лікування, але звернутись за порадою до лікаря, якщо симптоми залишаються неконтрольованими або погіршуються після початку лікування Серетидом Евохалером.
Збільшення застосування бронходилататорів короткої дії для полегшення симптомів астми свідчить про погіршення контролю над астмою і що пацієнту необхідна консультація лікаря. Швидке та прогресуюче погіршення контролю над астмою є потенційно життєво небезпечним і пацієнту необхідна невідкладна медична допомога. Слід вирішувати питання про збільшення дози кортикостероїдів. Пацієнт потребує обстеження лікаря також у тому випадку, якщо призначена доза Серетиду Евохалеру не забезпечує адекватного контролю симптомів астми. Слід вирішити питання про додаткове призначення кортикостероїдів.
При досягненні контролю за симптомами астми дозу Серетиду Евохалеру слід поступово зменшувати. Під час зменшення дози важливим є регулярний контроль за пацієнтом. Слід застосовувати найнижчу ефективну дозу Серетиду Евохалеру.
Лікування препаратом не можна припиняти раптово.
Як і всі інгаляційні препарати, що містять кортикостероїди, Серетид Евохалер слід з обережністю призначати пацієнтам з туберкульозом легенів.
Зрідка Серетид Евохалер при застосуванні у високих терапевтичних дозах може спричиняти порушення серцевого ритму, наприклад, суправентрикулярну тахікардію, екстрасистолію або фібриляцію пересердь та легке транзиторне зменшення рівня калію у сироватці крові. Тому препарат слід застосовувати з обережністю для лікування пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, порушеннями ритму серця, хворих на цукровий діабет, тиреотоксикоз, з некоригованою гіпокаліємією або пацієнтів, схильних до низького рівня калію у сироватці крові.
Існують дуже рідкі повідомлення про збільшення рівня глюкози у крові і це слід мати на увазі при призначенні препарату хворим на цукровий діабет в анамнезі.
Як і при застосуванні інших інгаляційних препаратів, може спостерігатись парадоксальний бронхоспазм із негайним збільшенням задишки після інгаляції. Серетид Евохалер необхідно негайно відмінити, пацієнта обстежити та при необхідності призначити альтернативну терапію.
Враховуючи можливість порушення функції надниркових залоз, необхідно з особливою обережністю переводити пацієнтів з пероральної стероїдної терапії на лікування Серетидом Евохалером.
При застосуванні інгаляційних кортикостероїдів особливо у високих дозах протягом тривалого часу можливе виникнення системних ефектів. Ці явища набагато менш ймовірні, ніж при застосуванні пероральних кортикостероїдів. Можливі системні ефекти включають синдром Кушинга, кушингоїдні ознаки, пригнічення надниркових залоз, затримку росту у дітей та підлітків, зменшення мінералізації кісток, катаракту та глаукому. Тому важливо, щоб стан пацієнта переглядався регулярно та доза інгаляційного кортикостероїду зменшувалась до мінімальної ефективної, що дає змогу контролювати симптоми астми.
Рекомендується регулярно контролювати динаміку росту дітей, які отримують інгаляційний кортикостероїд протягом тривалого часу.
Тривале лікування пацієнтів високими дозами інгаляційних кортикостероїдів може спричиняти супресію функції надниркових залоз та гострий адреналовий криз. Під особливим ризиком знаходяться підлітки віком до 16 років, яких лікують високими дозами флютиказону пропіонату (зазвичай понад 1000 мкг/добу). Описані поодинокі випадки виникнення супресії функції надниркових залоз та гострого адреналового кризу при застосуванні доз флютиказону пропіонату між 500 мкг та 1000 мг на добу. До ситуацій, що можуть потенційно провокувати гострий адреналовий криз, належать травми, хірургічні втручання, інфекції або будь-яке швидке зменшення дози. Симптоми зазвичай є нечіткими і можуть включати анорексію, біль у животі, втрату маси тіла, підвищену втомлюваність, головний біль, нудоту, блювання, артеріальну гіпотензію, знижений рівень свідомості, гіпоглікемію та судоми. У стресовий період або під час проведення хірургічного втручання слід зважити на необхідність додаткового призначення системних кортикостероїдів.
Системна абсорбція сальметеролу та флютиказону пропіонату головним чином здійснюється через легені. Оскільки застосування спейсера разом з інгалятором може збільшити доставку препарату до легенів, це слід мати на увазі, оскільки при цьому збільшується ризик виникнення системних побічних дій. За даними однодозових фармакокінетичних досліджень було продемонстровано, що системна експозиція сальметеролу та флютиказону пропіонату може збільшуватись аж у 2 рази при застосуванні спейсера АероЧамбер Плюс порівняно зі спейсером Волюматик.
Застосування інгаляційного флютиказону пропіонату має мінімізувати необхідність прийому пероральних стероїдів, але у пацієнтів при переході з пероральних стероїдів протягом певного часу залишається ризик виникнення порушень адреналового резерву. Пацієнти, які застосовували високі дози кортикостероїдів у якості невідкладної допомоги у минулому, також мають цей ризик. Можливість залишкової недостатності слід завжди мати на увазі у випадках невідкладної допомоги та можливих стресових ситуаціях та врахувати необхідність застосування кортикостероїдів. Перед певними процедурами може знадобитись спеціальна консультація для оцінки ступеня адреналової недостатності.
Застосування ритонавіру може значно підвищити концентрацію флютиказону пропіонату у плазмі крові. Тому ЖД Вокзалеісного застосування слід уникати, якщо тільки потенційна користь переважає ризик виникнення системних кортикостероїдних побічних дій. Також збільшується ризик системних побічних ефектів при ЖД Вокзалеісному застосуванні флютиказону пропіонату з іншими сильними CYP3A інгібіторами.
За даними трирічного клінічного дослідження у пацієнтів з хронічними обструктивними захворюваннями легенів (ХОЗЛ) було виявлено збільшення повідомлень про інфекційні захворювання нижніх дихальних шляхів (головним чином пневмонії та бронхіти) при застосування Серетиду порівняно з плацебо. У трирічному дослідженні хворих на ХОЗЛ, пацієнти старшого віку, пацієнти з низьким індексом маси тіла (
Внимание!
Внимание! Цена, наличие товаров, условия доставки подтверждаются контакт-центром. Если вы заметили неточность, сообщите нам anri.content(sbk)ukr.net. Фотографии некоторых товаров могут отличаться.